Válka v Gaze: To jsou zločiny Izraele v Gaze: mučení, popravy, děti ponechané napospas smrti, sexuální zneužívání…
Proč se tatáž západní média, která obsedantně omílají pět měsíců stará obvinění proti Hamásu, tak neochotně věnují současným děsivým zvěrstvům Izraele?
Rukojmí umučená k smrti. Popravy rodičů před očima jejich dětí. Ubití lékaři. Zavražděné děti. Sexuální útoky jako zbraň.
Ne, to nejsou zločiny Hamásu. Jde o součást stále se rozšiřujícího seznamu zdokumentovaných zvěrstev spáchaných Izraelem
za pět měsíců od 7. října - zcela odděleně od kobercového bombardování 2,3 milionu Palestinců v Gaze a hladomoru vyvolaného izraelskými překážkami při poskytování pomoci.
Vyšetřování izraelského listu Haaretz minulý týden odhalilo, že je známo, že přibližně 27 Palestinců, kteří byli v uplynulých pěti měsících zadrženi v ulicích Gazy, zemřelo při výsleších v Izraeli. Některým z nich bylo odepřeno lékařské ošetření. Většina z nich však byla pravděpodobně umučena k smrti.
Před třemi měsíci redakční článek listu Haaretz varoval, že izraelské věznice "se nesmí stát popravišti pro Palestince".
Izraelské televizní stanice s nadšením provázejí diváky po detenčních centrech a ukazují, v jakých otřesných podmínkách jsou Palestinci drženi a jakému psychickému a fyzickému týrání jsou vystaveni.
Izraelský soudce nedávno označil provizorní klece, v nichž jsou Palestinci drženi, za "nevhodné pro lidi".Připomeňme, že velká část z přibližně 4 000 Palestinců, které Izrael od 7. října zajal jako rukojmí - pravděpodobně naprostá většina - jsou civilisté, stejně jako muži a chlapci, kteří se promenádují v ulicích Gazy nebo jsou drženi na stadionu svlečení do naha, než je odvlečou do temné izraelské cely.
Týrané ženy
Podle izraelských médií bylo zadrženo také mnoho desítek palestinských žen, včetně těhotných, ale v jejich případě mimo záběr kamer.
Pravděpodobně se Izrael chtěl vyhnout podkopání svých opatrných sdělení, že násilí na ženách používá pouze Hamás.
Podle právních expertů OSN však palestinské ženy trpí nejvíce ponižujícími formami zneužívání ze strany izraelské armády. Odborníci zjistili, že zadržované palestinské ženy a dívky jsou údajně vystaveny "různým formám sexuálního násilí, například jsou svlékány donaha a prohledávány příslušníky izraelské armády.
,,Nejméně dvě zadržené Palestinky byly znásilněny a dalším bylo vyhrožováno znásilněním a sexuálním násilím."
Vojáci také údajně pořizovali fotografie zadržených žen v ponižujících podmínkách a poté je umisťovali na internet.Rodiny palestinských žen a dívek v Gaze rovněž uvádějí, že se po kontaktu s izraelskou armádou ztratily.
,,Existují znepokojivé zprávy o nejméně jednom kojenci ženského pohlaví, kterého izraelská armáda násilně převezla do Izraele,
a o dětech oddělených od rodičů, jejichž místo pobytu zůstává neznámé," uvedli.
Bití, waterboarding
Samostatná zpráva OSN z minulého týdne odhalila, že Izrael unesl 21 jejích zaměstnanců - humanitárních pracovníků. Poté byli mučeni, aby z nich bylo vynuceno přiznání, s největší pravděpodobností falešné, že se podíleli na útoku Hamásu ze 7. října. Jejich mučení zahrnovalo bití, waterboarding a vyhrožování rodinným příslušníkům.
Tato přiznání byla západními spojenci uváděna jako důvod - vlastně jediný známý důvod - pro přerušení financování humanitární agentury OSN Unrwa, která je posledním záchranným kruhem pro hladovějící obyvatelstvo Gazy. Právě tato tvrzení, získaná mučením, pomohla Izraeli racionalizovat uvalení hladomoru na Gazu.
Z tisícovky zadržených, kteří byli následně propuštěni, bylo 29 dětí, z nichž jednomu bylo pouhých šest let, a 80 žen. Někteří
z nich údajně trpěli rakovinou a chronickými chorobami, jako je Alzheimerova choroba.
Podle vyšetřování OSN Palestinci uváděli, že byli tvrdě trestáni bitím, byli drženi v kleci s útočnými psy a trpěli sexuálním násilím. Fyzické důkazy - například zlomená žebra, vykloubená ramena, stopy po kousnutí a popáleniny - byly viditelné ještě po mnoha týdnech.
Popravy, lidské štíty
Tyto hrůzy se samozřejmě nedějí jen v celách a výslechových místnostech uvnitř Izraele. Gaza je vystavena ohromující míře brutality a sadismu ze strany izraelských jednotek - zcela mimo kobercové bombardování a nucené vyhladovění civilistů.
Izraelští odstřelovači stříleli do nemocnic v Gaze a zabíjeli tamní zdravotnický personál i pacienty.
Izraelská armáda používá Palestince jako lidské štíty, včetně jednoho muže, který byl se svázanýma rukama poslán do nemocnice, aby oznámil izraelský rozkaz k evakuaci. Izraelské síly ho po návratu popravily.
Na ty, kteří se snažili řídit příkazy k evakuaci a mávali bílými vlajkami, bylo stříleno.
Izraelská armáda opakovaně vnikla do zdravotnických zařízení, což je v příkrém rozporu s mezinárodním právem. Ti, kteří nemohli být evakuováni, jako například předčasně narozené děti, byli ponecháni napospas smrti, a to i v době, kdy izraelští vojáci budovu obsadili.
Tento týden BBC poskytla rozhovor zdravotnickému personálu, který uvedl, že byl v nemocnici Nasser v Chán Júnisu mučen, surově bit a byli na něj nasazeni útoční psi poté, co do ní vtrhli izraelští vojáci.
Jednomu z nich, doktoru Ahmedu Abu Sabhovi, zlomili ruce. BBC řekl: "Posadili mě na židli a bylo to jako šibenice. Slyšel jsem zvuky provazů, takže jsem si myslel, že mě popraví."
Jindy byl spolu s dalšími zadrženými bit na korbě nákladního auta, a to pouze ve spodním prádle. Byli odvezeni do štěrkovny, kde museli klečet se zavázanýma očima. Domnívali se, že mají být popraveni.Během osmi dnů, které strávil jako rukojmí, nebyl Sabha nikdy vyslechnut.
Další desítky zdravotníků jsou považovány za nezvěstné a předpokládá se, že jsou stále v izraelském vězení.
Fotografie zveřejněné BBC rovněž ukazují pacienty v areálu Násirovy nemocnice na lůžkách s rukama pevně spoutanýma nad hlavou.
Ty, kteří zemřeli, nechali izraelští vojáci rozložit. Jeden z lékařů, doktor Hatim Rabaa, řekl BBC:
,,Pacienti křičeli: 'Prosím, odneste je [mrtvoly] odsud'. Říkal jsem jim: 'Není to v mých rukou'."
Další příklady vražedné krutosti jsou dokumentovány denně. Neozbrojení Palestinci, včetně těch, kteří mávají bílými vlajkami, byli zastřeleni izraelskými vojáky. Palestinští rodiče byli chladnokrevně popraveni před očima svých dětí. Opakovaně dochází
k případům, kdy izraelské síly hromadně střílejí zoufalé Palestince, kteří se snaží dostat k pomoci, což se stalo i tento týden.
A dokonce i izraelští rukojmí, kteří se snažili uniknout svým věznitelům, byli zabiti izraelskými vojáky, kterým se snažili vzdát.
To jsou jen některé z případů izraelského sadismu a barbarství, které se krátce objevily v západních médiích a brzy byly zapomenuty.
Vymazání Gazy z mapy
Dvojí metr, z něhož se obrací žaludek, nelze přehlédnout.
Západní establishmentová média jsou plná těch nejkřiklavějších obvinění z brutality namířených proti Hamásu, někdy jen s malými nebo žádnými podpůrnými důkazy. Tvrzení, že Hamás stíná hlavy dětem nebo je dává do pecí, která se objevovala na titulních stranách, se později ukázala jako nesmysl.
Obvinění proti Hamásu byla donekonečna omílána, aby se vykreslil obraz mimořádně nebezpečné a bestiální militantní skupiny, čímž se racionalizovalo kobercové bombardování a vyhladovění obyvatel Gazy s cílem "vymýtit" ji jako teroristickou organizaci.
Stejně tak barbarská zvěrstva spáchaná Izraelem - nikoli v zápalu boje, ale chladnokrevně - jsou však považována za nešťastné, ojedinělé incidenty, které nelze spojit, které nedávají žádný obraz a neodhalují nic důležitého o armádě, která je provedla.
Pokud byly zločiny Hamásu tak kruté a sadistické, že je třeba o nich informovat i několik měsíců poté, co se staly, proč establishmentová média nikdy necítí potřebu vyjádřit stejné zděšení a rozhořčení nad krutými a sadistickými činy, které Izrael páchá v Gaze - ne před pěti měsíci, ale právě teď?Je to součást vzorce chování západních médií, který vede k jediné možné dedukci: O pět měsíců trvajícím útoku Izraele na Gazu se neinformuje. Spíše se o něm vypráví selektivně - a to za těmi nejsprostšími účely.
Média, včetně údajně liberálních médií, od BBC a CNN po Guardian a New York Times, svými důslednými a do očí bijícími chybami ve zpravodajství usnadnila Izraeli cestu k masovému vyvražďování v Gaze, které Světový soud označil za pravděpodobnou genocidu.
Úkolem médií nebylo informovat nás, své diváky, o jednom z největších zločinů, které si pamatujeme. Jejich úkolem bylo získat čas pro amerického prezidenta Joea Bidena, aby mohl pokračovat ve vyzbrojování svého nejužitečnějšího klientského státu
na Blízkém východě bohatém na ropu, a to tak, aby to nepoškodilo jeho vyhlídky na znovuzvolení v listopadových prezidentských volbách v USA.
Zdroj: Middle East Eye